Skórzane torebki to niemały wydatek. Są jednak ponadczasowe, bardzo wytrzymałe i świadczą o wysokim statusie swojej właścicielki. Wiemy, w jaki sposób o nie dbać, by służyły jak najdłużej i prezentowały się znakomicie!

Czyszczenie

Aby torebka zachowała idealny wygląd i jakość, należy czyścić ją regularnie. Zaleca się, by przynajmniej raz w tygodniu przemyć pojawiające się na bieżąco plamy, tak by nie miały szansy wniknąć w głąb materiału i spowodować nieodwracalne zmiany na skórze. Najlepszym sposobem będzie użycie wilgotnej bawełnianej ściereczki lub wacika nasączonego mieszanką wody i delikatnego mydła. Wystarczy przetrzeć zabrudzone miejsce i pozostawić do wyschnięcia.

Tego unikaj: domowe eksperymenty np. ocet, lub chemiczne środki do czyszczenia plam z ubrań mogą z łatwością uszkodzić kolor torebki i zniszczyć jej fakturę.

Trik #1 Uporczywa plama na czarnej skórzanej torebce może być potraktowana pastą do butów. Wystarczy, że wetrzesz niewielką ilość produktu w miejsce zabrudzenia.

Impregnowanie

Wilgoć to największy wróg naturalnej skóry, dlatego warto ochronić torebkę przed deszczem. Po zakupie nowej torebki, koniecznie użyj środków impregnujących, które pozostawiają niewidoczną osłonę na powierzchni materiału. Pamiętaj jednak, by dobrać odpowiedni środek impregnujący do typu skóry, z którego wykonano torebkę. Inny produkt stosuje się na zamsz, a inny na nubuk czy skórę lakierowaną.

Trik #2 Impregnowanie torebki raz na kwartał jest wystarczające, by zachować jej piękny wygląd i kształt.

Przechowywanie

W sezonie nosimy średnio ok. 4 różne torebki. Co zrobić, gdy skórzana torebka ma zostać odłożona na pewien czas do szafy? Absolutnie pamiętaj o tym, by nie wkładać jej do foliowej reklamówki, która odetnie jej dostęp do powietrza. Zamiast tego, możesz użyć bawełnianego lub płóciennego worka. Chroń ją również przed działaniem słońca, które potrafi konkretnie namieszać w odcieniu Twojej torebki.

Trik #3 Jeśli nie posiadasz odpowiedniego worka do przechowywania torebki, możesz śmiało użyć w tym celu starej poszewki na poduszkę, która świetnie ochroni ją przed kurzem.

Chinese (Simplified)EnglishGermanItalianPolishRomanianRussian