Wczytuję dane...

Jak dbać o torebkę skórzaną?

Wymarzone, idealne, praktyczne i drogie - skórzane designerskie torebki damskie to prawdziwa inwestycja w naszą garderobę. Są zarówno ozdobą jak i symbolem wysokiego statusu społecznego. Znamy patenty, jak o nie dbać, żeby towarzyszyły nam w pięknych dniach na długo.

 

Skórzane torebki damskie - jak wyczyścić?

 

  1. Wytrzyj torbę raz w tygodniu ciepłą wodą z mydłem. Wymieszaj niewielką ilość łagodnego mydła w płynie z ciepłą wodą i użyj miękkiej wilgotnej szmatki, aby zetrzeć brud z torebki.
  2. Nigdy nie używaj chusteczek dla dzieci, octu ani żadnych innych„ domowych środków ”do czyszczenia lub usuwania plam. Wiele z tych produktów zawiera substancje chemiczne i substancje, które mogą spowodować uszkodzenie koloru, wysuszyć skórę torebki damskiej czy nagromadzić niepotrzebnie tłuszcz w skórze torebki damskiej.
  3. Niestety najczęstszymi plamami na naszych ukochanych damskich torebkach skórzanych są te po atramencie z długopisu czy pióra. Kluczem do usunięcia śladów atramentu jest natychmiastowe ich usunięcie .Wypróbuj specjalny produkt do usuwania tuszu dla skóry i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji i pozostaw do wyschnięcia. Usunięcie takiej plamy jest dużym wyzwaniem! Jeśli plamy atramentu są stare, nie próbuj ich samodzielnie usuwać. Prawdopodobnie będą „zbyt uparte” i będą potrzebować profesjonalisty.
  4. Ważny jest również sposób przechowywania torebki. Jeśli jej nie nosisz, przechowuj ją wypchaną, aby nie straciła kształtu.
  5. Przechowuj damską torebkę skórzaną w bawełnianym worku. Jeśli takiego nie posiadasz, możesz użyć starej bawełnianej poszewki na poduszkę. To doskonała ochrona przed kurzem.
  6. Dopasuj środek do czyszczenia do materiału, z którego jest wykonana damska torebka skórzana. Ogólny środek do czyszczenia skóry nie będzie tak skuteczny niż środek czyszczący specjalnie zaprojektowany dla na przykład zamsz i nubuk - ze względu na chłonny, włóknisty charakter materiału. Do wyboru na rynku są specjalistyczne środki impregnujące, woski pszczele czy spraye odświeżająco-zabezpieczające.
  7. Nie zostawiaj torebki na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Może to spowodować blaknięcie koloru i uszkodzenie skóry.
  8. W przypadku naprawdę uporczywych plam, spróbuj dopasować pastę do butów do koloru torby i wetrzyj jej niewielką ilość w plamę na torebce.
  9. Uważaj na krem do rąk! To on jest winny tych wszystkich okropnych ciemnych plam na bazie tłuszczu na uchwytach skórzanej torebki damskiej. Problem z takimi plamami polega na tym, że bardzo szybko się wchłaniają i trudno je usunąć.

 

Kobiety uwielbiają torebki od zawsze. To jedna z naszych największych miłości. Damskie torebki skórzane wykonywane są – jak sama nazwa wskazuje – ze skóry naturalnej, co jest ich olbrzymią zaletą. Nie powodują uczuleń, „oddychają” i wyglądają niezwykle stylowo. Jeśli jednak nie odpowiadają Ci torebki damskie ze skóry naturalnej, śmiało wybierz model ze skóry ekologicznej, która zyskuje na coraz większej popularności. Ich wybór jest bardzo duży.