Wczytuję dane...

Przewodnik po najpopularniejszych modelach torebek

Przewodnik po najpopularniejszych modelach torebek

Przewodnik po najpopularniejszych modelach torebek

Świat mody zmienia się z dnia na dzień, ale pewne kanony są ponadczasowe i wielokrotnie powielane na przestrzeni lat. Wśród projektantów torebek funkcjonuje odpowiedni katalog modeli, które nigdy nie wychodzą z mody! Oto najważniejsze z nich:

  1. Kopertówka

Najbardziej elegancką opcją na wieczorowe wyjścia jest oczywiście czarna kopertówka. Podobno jej początków dopatrywać się można już w starożytności, gdzie służyła zarówno jako akcesorium dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy używali jej do przechowywania pieniędzy. Na przestrzeni wieków zmieniał się jej kształt i zastosowanie oraz materiał, z którego była tworzona.  W znanej nam dziś formie pojawiła się w XIX wieku, gdy zaczęto dodawać do niej drogie elementy biżuteryjne, na które stać był jedynie zamożne damy. Kopertówka stała się symbolem bogactwa i szyku, a zabierana na uroczyste przyjęcia, stanowiła najważniejsze dopełnienie wieczorowej stylizacji. Nazwa oczywiście nawiązuje do jej klasycznego kształtu, przypominającego kopertę. Jest niewielkich rozmiarów, pomieści w sobie jedynie najpotrzebniejsze, drobne elementy tj. szminka, lusterko. 

  1. Shopperka

Model, który pasuje do causalowych stylizacji i jest niezawodnym towarzyszem codziennych wyjść, ponieważ charakteryzuje się największą pojemnością spośród wszystkich torebek. Jej klasyczny, ponadczasowy kształt sprawia, że można ją bez problemu dopasować do różnych strojów. Mówi się, że pomysłodawcą shopperki był sam Michael Kors, a model miał być alternatywą dla małej pikowanej chanelki.  Najmodniejsze shopperki znajdziesz tutaj

  1. Kuferek

Genezy torebek o tym kroju można upatrywać w bagażach i kufrach podróżnych sprzed początku XIX wieku. Po raz pierwszy do świata mody zawitały za sprawą domu mody Hermès w 1935r., który stworzył torebkę-kuferek dla księżnej Monako, Grace Kelly. Zarówno ona, jak i światowej sławy gwiazda kina, Audrey Hepburn oraz sama księżna Diana szybko spopularyzowały i rozsławiły ten model. Kuferki charakteryzują się eleganckim wyglądem, który nadają im usztywniane ścianki boczne oraz trapezowy kształt. Mają uniwersalny charakter, dlatego dobrze wyglądają w formalnych, jak i casualowych stylizacjach. Występują w szerokiej gamie kolorów, faktur i wielkości.

  1. Bucket-bag

Bucket-bag, czyli torebka w kształcie worka jest typowym modelem na sportowo-weekendowe wyjścia. Są bardzo pojemne, dlatego sprawdzają się także na wyjazdach czy spacerach z dziećmi. Nadają stylizacji luźnego, niezobowiązującego charakteru. Często posiadają wszyty ściągać, który po zawiązaniu, nadaje torebce workowaty kształt.

  1. Listonoszka

Listonoszka (ang. messenger bag) ma niesamowitą historię! Jej pierwowzór, zwany konduktorką, pochodzi z XIX wieku i noszony był przez mężczyzn pracujących na poczcie. W świecie mody damskiej zawitała dopiero w latach 50 XX wieku i szybko zachwyciła swoją poręcznością i funkcjonalnością. Listonoszkę nosi się na długim pasku, który można przewiesić przez ramię. Pomimo niepozornych rozmiarów, jest w stanie pomieścić wiele potrzebnych rzeczy, a pięknie zdobiona klapa torebki jest niezwykle stylowym i modnym dopełnieniem stylizacji.